نکاتی درباره نصب مخازن پلی اتیلن

جانمایی و نگهداری از مخزن یا تانکر آبان مخزن بسیار ساده و راحت است و قطعا نگهداری درست از محصولات آبان مخزن در عمر دراز مدت آنها تاثیر بسزایی دارد, از این رو براآن شدیم که علاوه بر رعایت نکات ایمنی در واحد نظارت و کیفیت آبان مخزن  موارد مورد نیاز جهت نصب و استفاده از محصولات یاد شده را بصورت تیتروار شرح دهیم :

– مکانی که برای قرار گرفتن مخازن آبان مخزن در نظر گرفته اید باید کاملا صاف و سفت و هموار باشد و فضای اطراف تانکرهای آبان مخزن باید به اندازه کافی آزاد باشد تا مخزن پلیمری را تحت فشار قرار ندهد .
– کف سازه یا محل نصب مخازن پلیمری باید طوری انتخاب شود که تحمل فشار مخزن و مایعات داخل آن را داشته باشد

– جهت نصب اتصالات برنجی یا اتصالات پلیمری به مخزن بهتر آن است که اتصالات پس از استقرار مخزن در مکان مورد نظر نصب گردد.
– جهت نصب شیرآلات و یا اتصالات ،حتما شیر یا اتصال باید به صورت عمود نصب شود و همچنین طریقه اتصال باید بنحوی باشد که هیچگونه فشاری برروی خروجی مخزن وجودنداشته باشد .
– توجه شود جهت نصب ورودی یا اتصالات خاص از فیتینگ یا اتصالات مناسب استفاده شود .
– برای جابجایی و بلند کردن مخازن به هیچ وجه از قسمت اتصالات بعنوان دستگیره استفاده ننمایید (مهم).
– از نگهداری مایعات با دمای بیش از ۶۰درجه سانتیگراد در مخازن خودداری کنید ، مخازن برای استفاده  در درجه حرارت بین ۶۰درجه تا منهای ۳۰ درجه سانتیگراد ساخته شده اند

– درصورت نیاز به نگهداری مایعات با چگالی بالا در مخازن با مشاورین شرکت آبان مخزن در واحد فروش مشورت نمایید .
– اگر در مخازن نگهداری آب، جهت خروج آب از پمپ استفاده میشود ،جهت هوادهی به مخزن حتما در قسمت بالای  مخزن سوراخی جهت این منظور تعبیه شود(مهم) .
– در هنگام جابجایی مخازن بهتر است که قبل از جابجایی , اتصالات تانکر پلیمری مورد نظر باز شود تا هیچگونه آسیبی به نقطه اتصال وارد نشود.
– جهت جابجایی مخازنی که آب و سایر مایعات در آنها نگهداری می شود به هیچ وجه از لیفتراک یا جرثقیل استفاده ننمایید (قبل از جابجایی مخزن را کاملا تخلیه کنید)..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *